איך מתמודדים עם פיברומיאלגיה?

על פי הסטטיסטיקה, כ- 2% מהאוכלוסייה סובלים ממחלת הפיברומיאלגיה. בעברית מכונה המחלה "דאבת השרירים", וכשמה כן היא – מתארת מצב של כאבי שרירים, בדרגות שונות. על פי הספרות הרפואית המקצועית, אין מדובר בעצם במחלה אלא בתסמונת – אוסף של תסמינים המופיעים יחדיו. התסמינים מאופיינים על ידי כאבים ברקמות והשרירים

המחוברים לעצמות, והסובלים מתארים את הכאבים כדואבים, שורפים ומציקים. הכאב יכול להופיע באזור אחד בגוף ולהתפשט לאזורים נוספים, או לתקוף מלכתחילה כמה אזורים נרחבים בגוף.

פיברומיאלגיה והתמודדות יומיומית

אף אחד לא יכול לשמור על שגרה רגילה בזמן שהוא סובל מכאבים בכמה חלקים מהגוף שלו. זו המציאות היומיומית של חולי פיברומיאלגיה. כשהכאבים מגיעים למצב שבו הם בלתי נסבלים יש צורך בנטילת תרופות לשיכוך כאבים ולעיתים אפילו להישאר לנוח בבית ולא ללכת לעבודה. אין ספק שאלה השפעות שלא ניתן להתעלם מהן. בנוסף, עלולים החולים לסבול מעייפות כרונית הגובלת בתשישות, מה שעלול לשבש לגמרי את לוח הזמנים הרגיל שלהם ולהפריע למהלך התקין של יום העבודה עבורם. במקרים חמורים הם אפילו לא מסוגלים כלל לעבוד.

דרכי טיפול והתמודדות עם פיברומיאלגיה

על פי הרפואה המשלימה ניתן בכמה דרכים למנוע את הופעת התסמינים של פיברומיאלגיה או להקל על החומרה שלהם, כגון שינוי התזונה, ביצוע פעילות גופנית המתרכזת בחיזוק העצם והשלד והפחתה, ככל שאפשר, בלחץ, מתח וחרדה יומיומיים. המוסד לביטוח לאומי בישראל אינו מקל על החולים, גם כאשר הם מגיעים לוועדה הרפואית לבקש הכרה בנכות או פיצוי על אובדן כושר הכנסה במקרים קיצוניים במיוחד. במרבית המקרים, המוסד לביטוח לאומי יקבע נכות שאינה מזכה בקצבה על מחלה זו. על החולים להוכיח את מצבם הרפואי ולהציג כל מסמך רפואי בנוגע למצבם.

חברת ברמדיקס מתגייסת לעזרת חולי פיברומיאלגיה

לא לכולם קל לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי החוק. בנוסף, הזכאויות לעיתים כוללות סייגים וסעיפים שונים שלאדם מן השורה קשה להבין ולרדת לעומקם. חברת ברמדיקס מציעה שירותי ייעוץ וליווי עבור החולים ובני משפחותיהם בתהליך הארוך מול המוסד לביטוח לאומי ושירותי הרווחה. חולה המעוניין לשפר את סיכוייו לקבל אחוזי נכות וקשה לו להתמודד לבדו מול חוקי הביטוח הלאומי, מוזמן לפנות אל מומחי ברמדיקס, שם עומדים לרשותו רופאים עם ניסיון רב בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי שישמחו ללוות אותו ולסייע לו בהכנת תיקו הרפואי אל מול מוסדות המדינה ולהשיג עבורו את מירב ההקלות והזכויות.

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ חינם עם מומחי ברמדיקס – התקשרו עוד היום!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *