טרשת נפוצה והתמודדות איתה

טרשת נפוצה (Multiple Sclerosis) היא מחלה כרונית הפוגעת במערכת העצבים. הגורם למחלה הוא מחסור של החומר השומני, המכונה מיאלין, שתפקידו לעזור בהעברת זרם חשמלי בן תא העצב. פגיעה זו בהעברה שוטפת של הזרמים מפריעה לתפקודה התקין של מערכת העצבים, ומכאן ישנה השפעה על תפקודם של כלל האיברים בגוף. המחלה יכולה להיות מאובחנת על ידי שלל תסמינים,

כמו למשל ראייה מטושטשת, סחרחורת, חוסר יציבה וקושי ללכת. בשלביה הקלים של המחלה ניתן לחיות איתה שנים רבות, אך ישנם לא מעט חולים שאצלם התפרצה המחלה באופן חמור יותר וגרמה לנכות של ממש.

טרשת נפוצה וחיי היומיום

כאשר המוח, ובעקבותיו איברי גוף שונים אינם מתפקדים בצורה תקינה, אין ספק שהשגרה מופרעת בצורה חמורה מאד. לדוגמא, ישנם חולים אשר אחד מתסמיני המחלה אצלם הוא איטיות בביצוע מטלות פשוטות ושגרתיות. דבר זה יכול להשפיע לרעה על אדם שעובד במשרד, למשל, ועליו להשלים ביצוע מטלות ומשימות תוך פרק זמן קצוב. דוגמא נוספת היא סיכון עצום עבור חולה אשר עובד כנהג של רכב שליחויות או הסעות וסובל מתסמינים של ראייה מטושטשת או לקויה. כל סוג של עבודה עלולה להפוך למסובכת, מסורבלת ואפילו בלתי אפשרית לביצוע על ידי החולה במחלה זו. בעיה נוספת וקריטית הינה פגיעה בהליכה וקושי בהתניידות.

זכויות החולים בטרשת נפוצה 

מכיוון שמדובר במחלה קשה שמשפיע באופן חמור מאד על שגרתו של החולה, לעיתים יכול להיווצר מצב שבו אדם אינו יכול לעבוד בעבודתו מפני שההגעה לעבודה או שהעבודה עצמה עלולות לסכן אותו בהיותו חולה טרשת נפוצה. חולים אלה זכאים לקבל מהמוסד לביטוח לאומי קצבת ניידות והם יכולים להגיש בקשה להכרה בהם כנכים, לעמוד מול ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי ולקבל אחוזי נכות על פי קביעת הועדה. כמובן יש לזכור כי חולה שעדיין עובד כפי הנראה לא יקבל קצבה באם משכורתו גבוהה מסכום מסויים שנקבע מעת לעת על ידי הביטוח הלאומי (כיום כ- 3,900 ש"ח). אמנם מדובר בתהליך ארוך אך כדאי במצב שבו התביעה מתקבלת.

חברת בר מדיקס מתגייסת לעזרת חולי טרשת נפוצה

לא לכולם קל לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי החוק. בנוסף, הזכאויות לעיתים כוללות סייגים וסעיפים שונים שלאדם מן השורה קשה להבין ולרדת לעומקם. חברת ברמדיקס מציעה שירותי ייעוץ וליווי עבור החולים ובני משפחותיהם בתהליך הארוך מול המוסד לביטוח לאומי ושירותי הרווחה. חולה המעוניין לשפר את סיכוייו לקבל אחוזי נכות וקשה לו להתמודד לבדו מול חוקי הביטוח הלאומי, מוזמן לפנות אל חברת בר מדיקס, שם עומדים לרשותו רופאים עם ניסיון רב בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי שישמחו ללוות אותו ולסייע לו בהכנת תיקו הרפואי אל מול מוסדות המדינה ולהשיג עבורו את מירב ההקלות והזכויות.

דברו עם מומחי ברמדיקס ותקבלו את הכסף המגיע לכם!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *