לימפומה ודרכי הטיפול בה כיום

תפקידה של מערכת הלימפה בגוף הוא להגן על מערכות הגוף השונות מפני זיהומים וגורמים זרים. לימפומה היא גידול סרטני המופיע במערכת הלימפה בכללותה או על חלקים ממנה. ללימפומה אין תסמינים ייחודיים, אך ישנם כמה מצבים פתולוגיים שכדאי להתייחס אליהם, כמו למשל חום גבוה (מעל 38 מעלות) שלא יורד במשך זמן ממושך, ירידה חדה במשקל,

שיכולה אפילו להתבטא באיבוד של כ- 10 אחוז מהמשקל התקין, הזעה חמורה מאד בשעות הלילה, גרד חזק ובלתי מוסבר ועוד. הלימפומה מחולקת בספרות הרפואית לכמה קבוצות, וכל קבוצה מגיבה אחרת לסוגי הטיפולים השונים.

לימפומה וטיפולי כימותרפיה

אחוזי ההחלמה מלימפומה כיום עומדים על כ- 85%, והדעה הרווחת היא שטיפולי הכימותרפיה מצליחים ברוב המקרים לצמצם את הגידולים ואף להעלים אותם לגמרי ולהביא להחלמה מלאה. לטיפולי הכימותרפיה מכל הסוגים יש את תופעות הלוואי שלהם, כגון חולשה כללית ועייפות ולפעמים גם ירידה בתאבון, סחרחורות ובחילות. אדם אשר נמצא בעיצומם של טיפולים חייב להישאר בבית ולא ללכת לעבודה, לא יכול לנהוג ולא יכול לטפל בילדים קטנים, במידה ויש כאלה בסביבתו. עליו לנוח כל אימת שהוא יכול כדי להחזיר לגוף שלו את הכוחות והאנרגיות הדרושים להחלמה ולהתגברות על הגידול הסרטני.

זכויות של חולי הלימפומה מול מוסדות המדינה

במידה וקיים איבוד כושר עבודה (וכתוצאה מכך איבוד כושר השתכרות), זכאי החולה לקבל קצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי. בנוסף, במידה וחולה לימפומה אינו יכול יותר להסתדר לבד ולהיות עצמאי הוא זכאי לקבל גמלת שירותים מיוחדים אשר ניתנת בנוסף לקצבת הנכות. בכל מקרה חשוב לדעת שאין כללים ברורים והמוסד לביטוח לאומי דן בכל בקשה לגופה, ועל החולה להתייצב בוועדה רפואית על מנת לאמת ולהסביר על מצבו. בנוסף, חולה לימפומה אשר נמצא בשלב הפעיל של מחלתו עשוי לקבל גם פטור ממס.

חברת בר מדיקס מתגייסת לעזרה

לא לכולם קל לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי החוק. בנוסף, הזכאויות לעיתים כוללות סייגים וסעיפים שונים שלאדם מן השורה קשה להבין ולרדת לעומקם. חברת בר מדיקס מציעה שירותי ייעוץ וליווי עבור החולים ובני משפחותיהם בתהליך הארוך מול המוסד לביטוח לאומי ושירותי הרווחה. חולה המעוניין לשפר את סיכוייו לקבל אחוזי נכות וקשה לו להתמודד לבדו מול חוקי הביטוח הלאומי, מוזמן לפנות אל חברת בר מדיקס, שם עומדים לרשותו רופאים עם ניסיון רב בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי שישמחו ללוות אותו ולסייע לו בהכנת תיקו הרפואי אל מול מוסדות המדינה ולהשיג עבורו את מירב ההקלות והזכויות.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *