מחלת זאבת ושלל הופעותיה

מחלת זאבת, או בשמה המלא "זאבת אדמנתית מערכתית", היא מחלה שקשורה במערכת החיסון ועלולה לפגוע בכל מערכות הגוף. למחלה ישנן כמה דרגות: בדרגה הקלה ביותר שלה היא פוגעת במפרקי הגוף, דרגה חמורה יותר עלולה לערב את כלי הדם ובצורה החמורה ביותר עלולה להיות פגיעה במערכת העצבים ודרכה לפגיעה רב מערכתית.

המחלה נחלקת ל-5 תת קבוצות בעלות תסמינים שונים ופגיעות שונות, כמו למשל פגיעה בנשים הרות, תצורות קלות וחמורות יותר ועוד. תסמיני המחלה עלולים לכלול בין היתר פריחה על העור, דלקות במפרקים ובגידים, חום גבוה, עייפות קשה ועוד.

איך מתמודדים באופן שגרתי עם מחלת זאבת?

כשמופיעים תסמיני המחלה, השגרה נעצרת ואי אפשר להתנהל ולהתנהג כמו בכל יום. חולי מחלת זאבת נדרשים לשכב ולנוח ולעיתים עליהם ליטול תרופות שונות על מנת להקל על התסמינים, כמו תרופות לשיכוך כאבים והורדת חום, תרופות אנטי דלקתיות או במקרים חמורים תרופות סטרואידיות. לפעמים יש צורך בנטילת תרופות להחלשת המערכת החיסונית על מנת שזו לא תתקוף את התרופות והן תוכלנה להשפיע בצורה מיטבית. בעת הופעת התסמינים על החולים להישאר בביתם ולפעמים אין הם מסוגלים להמשיך ולתפקד באופן רגיל.
אריכות ואיכות חיים

ההתקדמות במחקרים רפואיים על מחלת זאבת הביאו לכך שכיום ניתן לחיות שנים ארוכות עם המחלה. למרות זאת, תמיד יש לזכור שמדובר במחלה כרונית ולעיתים הפגיעה במערכות הגוף עלולה להיות בלתי הפיכה. החולים במחלת הזאבת זכאים להגיש בקשות לזכויות שונות דרך המוסד לביטוח לאומי, כמו למשל –אחוזי נכות, שירותים מיוחדים שונים (על פי המצב הפתולוגי), קצבת ניידות ועוד. מעצם היותם חולים במחלה כרונית, מוגדרים חולי מחלת זאבת כנכים לכל דבר ועניין וכדי לקבל את הזכאויות שמגיעות להם עליהם להגיש בקשה למוסד לביטוח לאומי באזור המגורים שלהם.

חברת בר מדיקס מתגייסת לעזרה

לא לכולם קל לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי החוק. בנוסף, הזכאויות לעיתים כוללות סייגים וסעיפים שונים שלאדם מן השורה קשה להבין ולרדת לעומקם. חברת בר מדיקס מציעה שירותי ייעוץ וליווי עבור החולים ובני משפחותיהם בתהליך הארוך מול המוסד לביטוח לאומי ושירותי הרווחה. חולה המעוניין לשפר את סיכוייו לקבל אחוזי נכות וקשה לו להתמודד לבדו מול חוקי הביטוח הלאומי, מוזמן לפנות אל חברת בר מדיקס, שם עומדים לרשותו רופאים עם ניסיון רב בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי שישמחו ללוות אותו ולסייע לו בהכנת תיקו הרפואי אל מול מוסדות המדינה ולהשיג עבורו את מירב ההקלות והזכויות.

לפרטים נוספים וקביעת ייעוץ חינם לצורך מימוש זכויות רפואיות המגיעות לך – התקשר עוד היום!

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *