מחלת פרקינסון והשפעותיה

    
מחלת פרקינסון, או בשמה העברי "רטטת", הינה מחלה המשפיעה על מערכת העצבים ומאופיינת ברעידות של חלקי גוף שונים באופן בלתי רצוני. הגורם למחלה הוא מחסור בחומר המכונה דופמין ומסייע להעברת פקודות חשמליות במערכת העצבים. למחלה מספר שלבים והיא מתקדמת באיטיות ככל

שחולף הזמן. בשלבים הראשונים ניתן להבחין ברעידות קלות של האצבעות, למשל, ודבר זה עלול לגרום לאי נוחות אך מעבר לכך אין סכמה מתסמיני המחלה. אך ככל שהמחלה מתקדמת יותר ויותר, היא עלולה להשפיע על איברי גוף שלמים כגון הידיים והרגליים ואז קיים מצב מסוכן עבור החולה, סביבתו והאנשים הקרובים לו.

ההשפעות של מחלת פרקינסון על חיי היומיום

כאמור, ככל שמתקדמת המחלה כך ההפרעה לחיים היומיומיים גדולה יותר. ישנם תסמינים נוספים, כגון חוסר שיווי משקל וחוסר יציבות בעמידה והליכה, וכאשר מדובר באדם שיש לו שגרה מוגדרת כמו עבודה, חוגים וסידורים, הרי שאין באפשרותו לבצע את המשימות הפשוטות ביותר. הוא עלול למעוד וליפול אפילו באמצע רחוב או חנות והוא אינו יכול להרים חפצים שונים, גם בתוך הבית שלו, מתוך חשש אמיתי שהם יפלו וייגרם נזק. כך גם במקום העבודה. קיים חשש מתמיד מהיתקלות בחפצים או מחוסר יכולת לבצע מטלות פשוטות כמו הקלדה במחשב או כתיבת תזכיר.

האם ישנן זכויות לחולי פרקינסון מטעם המדינה?

לחולי פרקינסון מוקנות כמה זכויות על פי החוק מטעם המוסד לביטוח לאומי במדינה. ביניהם ניתן למצוא – קצבת נכות, אישור לקבלת תו חניית נכה, שירותים של שיקום מקצועי, קצבת ניידות המתבטאת בסכום כסף מדי חודש בחודשו וכמובן אישור לאחוזי נכות על פי מצב ההתקדמות של המחלה. אין תנאים גורפים לקבל זכויות אלה ועל החולה להגיש בקשה להכרה בו ובמחלתו על מנת ליהנות מזכויות אלה.

חברת ברמדיקס מתגייסת לעזרת חולי פרקינסון

לא לכולם קל לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי החוק. בנוסף, הזכאויות לעיתים כוללות סייגים וסעיפים שונים שלאדם מן השורה קשה להבין ולרדת לעומקם. חברת ברמדיקס מציעה שירותי ייעוץ וליווי עבור החולים ובני משפחותיהם בתהליך הארוך מול המוסד לביטוח לאומי ושירותי הרווחה. חולה המעוניין לשפר את סיכוייו לקבל אחוזי נכות וקשה לו להתמודד לבדו מול חוקי הביטוח הלאומי, מוזמן לפנות אל חברת ברמדיקס, שם עומדים לרשותו רופאים עם ניסיון רב בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי שישמחו ללוות אותו ולסייע לו בהכנת תיקו הרפואי אל מול מוסדות המדינה ולהשיג עבורו את מירב ההקלות והזכויות.

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ חינם עם מומחי ברמדיקס – התקשרו עוד היום!