מחלת קרוהן והשפעתה על הפעילות היומיומית

מחלת קרוהן משתייכת לקבוצת מחלות המעי הדלקתיות. המחלה פוגעת בחלקים שרירותיים של שני המעיים או של אחד מהם, והתסמינים הבולטים הם שלשולים מרובים, כאבי בטן, ירידה במשקל, דימום בפי הטבעת, הקאות ו/או פצעים בפה. בבדיקות מעבדה ניתן

יהיה לגלות גם המוגלובין נמוך (אנמיה) ומדדי דלקת גבוהים. הסובלים מהמחלה חשים בכל אחד מתסמינים אלה ויש בכל אחד ואחד מהם כדי להפריע בשגרת היומיום ולגרום לחולה להישאר לשכב ולנוח במקום לבצע את מטלותיו או ללכת לעבודה.

מחלת קרוהן והקשר ההדוק למערכת העיכול

המחלה יכול לפגוע בכל אחד מן האיברים הקשורים באופן ישיר ו/או עקיף למערכת העיכול. אחד או שני המעיים עלול להיות פגוע ודלקתי, יכולים להופיע פצעים באזור הפה, הגרון והושט. לפעמים ישנם תסמינים שאינם קשורים למערכת העיכול, כמו למשל נגעים אדומים בעור הגפיים ולכן החולה נדרש לתת תשומת לב יתרה לכל שינוי שמתרחש בגופו ולהגיע לבדיקה בכל מצב שבו ישנה חריגה מהמצב הפתולוגי שהוא רגיל אליו. הסיכון הגדול ביותר של המחלה הוא של היצרות המעי או כיס המרה שעלולים לגרום לחסימה בדרכי השתן.

דרכי טיפול והתמודדות יומיומית עם קרוהן

הטיפול החולים במחלת קרוהן מתבצע באמצעות תרופות ממשפחת התרופות ASA-5 . התרופה יעילה במצבים שבהן הדלקת מתפרצת, ונטילת התרופה עוזרת בהרגעת התסמינים ובהקלת המכאובים ואי הנוחות שנובעות מההתפרצות. בין התפרצות אחת לשנייה קיימת הפוגה אשר במהלכה אין צורך ליטול תרופות כלל. חולים במחלה יכולים להגיש בקשות לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי לקבלת אחוזי נכות על מנת להקל עליהם את נטל העבודה ולקבל סיוע מהמדינה והמוסד לביטוח לאומי במידה והמחלה מקשה עליהם את ההתנהלות היומיומית.
חברת בר מדיקס הצליחה לקשור במספר מקרים את מחלת הקרוהן של החולה לשרותו הצבאי ולהביא להכרה בחולה כנכה צה"ל על כל הזכויות הנובעות מכך.

חברת ברמדיקס מתגייסת לעזרת חולי קרוהן

לא לכולם קל לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי החוק. בנוסף, הזכאויות לעיתים כוללות סייגים וסעיפים שונים שלאדם מן השורה קשה להבין ולרדת לעומקם. חברת ברמדיקס מציעה שירותי ייעוץ וליווי עבור החולים ובני משפחותיהם בתהליך הארוך מול המוסד לביטוח לאומי ושירותי הרווחה. חולה המעוניין לשפר את סיכוייו לקבל אחוזי נכות וקשה לו להתמודד לבדו מול חוקי הביטוח הלאומי, מוזמן לפנות אל חברת ברמדיקס, שם עומדים לרשותו רופאים עם ניסיון רב בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי שישמחו ללוות אותו ולסייע לו בהכנת תיקו הרפואי אל מול מוסדות המדינה ולהשיג עבורו את מירב ההקלות והזכויות.