מימוש זכויות / מיצוי זכויות רפואיות בשל מחלת לב

במאמר זה נסקור בקצרה את נושא מחלות הלב ואת האפשרויות העומדות בפני החולים והנפגעים מ"מחלת לב" לצורך מימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אל מול המוסדות השונים: ביטוח לאומי, משרד הביטחון, חברות הביטוח ועוד.

רוב מחלות הלב מתחילות מתהליך של "טרשת עורקים" או בשפת העם חסימה או סתימה של כלי הדם השונים ובעיקר אלא המוליכים דם אל הלב וממנו, החסימה נגרמת עקב הידבקות או הצטברות רובד טרשתי (פלאק) על דפנות כלי הדם הגורמים להיצרות כלי הדם עד לחסימתו המוחלטת, ה"פלאק" מתיישב בדרך כלל במקומות בהם יש פגיעה בחלק הפנימי של העורק והגורמת לשקיעה של סידן, שומן,כולסטרול שמצטברים ומצטברים עד שהם גורמים להיצרות כלי הדם ולבסוף במקרים הקשים, לחסימתו המלאה.
לתהליך אנו קוראים טרשת עורקים או הסתיידות עורקים או פשוט סתימת עורקים.
לכאבי החזה המוכרים לחולי הלב קוראים "אנגינה פקטוריס" שהיא התוצאה של היצרות כלי הדם.

 

 

"התקף לב"

מושג שכיח, מוכר ושגור בפינו, המתאר תהליך בו לא מגיע מספיק חמצן לשריר הלב ואז נוצרת הפגיעה שגורמת לתמת של שריר הלב או לחלקו (שאינו יכול להבנות שוב ומחדש), היקף הפגיעה והשטח שנפגע ב"בהתקף הלב" הוא שיקבע את יכולתו של החולה או הנפגע לתפקד בהמשך, ככל שהשטח הנפגע ב"שריר הלב" גדול יותר כך עוצמת הפגיעה, תוצאותיה והלכותיה תהיינה חמורות יותר ועד במקרים קשים מאוד בהם יהיה צורך ב"השתלת לב" לנפגע.
ישנו תהליך הגורם ל"מפרצת" בכלי הדם או בשמה הרפואי מקצועי "אנוריזמה" בו כלי הדם נמתח וגדל למימדים עצומים (כמו בלון שמתנפח) ולבסוף נקרע, מפרצת בכלי דם מרכזי עלולה לגרום למוות בתוך דקות אם לא אובחנה וטופלה באופן מיידי ובדרך כלל בניתוח להחלפת כלי הדם.
גילוי מוקדם של מחלת לב יכול לסייע לחולה או לנפגע בכל הקשור במימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אל מול הגופים השונים האמונים על כך וביניהם המוסד לביטוח לאומי , משרד הביטחון, חברות הביטוח השונות ועוד.
במאמר מוסגר נציין, שפגיעות בכלי הדם יכול וישפיעו גם על כלי דם אחרים ובמישרים או בעקיפין יכולים לגרום גם ל"שבץ מוחי" או פגיעות באברי הגוף השונים, למשל כשמדובר בתסחיף ("קריש דם") הנע לכיוון המוח או הריאות, מפרצת בכלי דם במוח הגורמת לדימום תוך גולגולתי ועוד, אנו נדון במחלות ובפגיעות אלו במאמר נפרד…
ישנן מחלות לב אחרות הקשורות למסתמים וחלקי הלב השונים וגם בהם נדון בהם במאמר נפרד.
פגיעות אלו בכלי הדם נקראות מחלות לב כליליות או מחלות לב איסכמיות.
מכיוון שמחלות הלב הן בהיקף נרחב ונחשבות כ"מגפה" בעיקר בעולם המערבי, רצוי  לאבחן אותן מוקדם ככל האפשר.
כאמור – גילוי בזמן של מחלת לב יכול להציל חיי חולה או נפגע ולשפר את היכולת למימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אל מול הגופים השונים כגון: המוסד לביטוח לאומי , משרד הביטחון, חברות הביטוח וכו'.

מחלת לב או פגיעה בלב 

מחלת לב או פגיעה בלב יכול ויתרחשו גם במקום העבודה של הנפגע או החולה כתוצאה מעבודתו או במהלך העבודה או בדרך לעבודה או ממנה ואז מדובר ב"מחלת מקצוע" או ב"תאונת עבודה", גם במקרים שכאלה יכול והחולה או הנפגע להיות זכאי למימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אצל אותם הגורמים כאמור, אם כי, התהליך שונה וכדאי להתייעץ עם מומחים בתחום כמו מרפאות בר מדיקס לצורך בדיקת הזכויות הרפואיות ומיצוי הזכויות הרפואיות המגיעות לך החולה או הנפגע כתוצאה ממחלת הלב.

יש לדעת כי במקרים של פגיעה בעבודה / תאונת עבודה יש צורך ב"קשר סיבתי" רפואי בין היווצרות המחלה, תנאי העבודה, סוג העבודה והתוצאה, ה"קשר הסיבתי" האמור הינו מסמך רפואי (לא משפטי) ראשון במעלה שבלעדיו הסיכוי למימוש זכויות או מיצוי זכויות כמעט יה בלתי אפשרי.
חשוב לדעת כי מחלות לב איסכמיות אינן תלויות גיל דווקא כמו שחלקנו נוטה לחשוב ואורח החיים המודרני, האינטנסיבי, הלחוץ בו רבים וטובים מאיתנו חיים בו גורם גם לצעירים שבתוכנו לחלות ולהיפגע ממחלות הלב הכליליות בפרט וממחלות הלב בכלל.
לחץ נפשי הינו גורם מרכזי לפגיעה בלב והבנה של הדבר והתמודדות נכונה עם לחצי היום יום, יכול ותמנע פגיעה בלב.
אורח חיים נכון, בריא ומאוזן הוא המפתח לשמירה ומניעת מחלות הלב, תזונה נכונה, התעמלות ושמירה על הכושר הגופני מונעים או דוחים או מקטינים את הסיכוי ללקות במחלות הלב.
הנפגעים או החולים, צריכים להתייעץ עם הרופאים המטפלים ובעלי מקצוע אחרים לגבי התזונה הרצויה והנכונה להם, המאמץ המותר והקצב הנכון בכל הקשור לכושר הגופני המותר והנדרש מהם.
קצרה היריעה מלפרט כל הקשור במחלות הלב אולם זכרו כי זו אינה גזירת שמיים וניתן למנוע או להקטין את הסכנות של מחלת הלב כאמור, זכרו גם כי מימוש זכויות ומיצוי זכויות של חולים במחלת לב או נפגעים בעבודה במחלת לב חשוב ביותר ויכול לעזור לחולה או הנפגע לקבל את המגיע לו מהמוסדות השונים עם בכסף או בסיוע אחר (ישנן אפשרויות שונות למימוש הזכויות או מיצוי הזכויות) ובכך לשפר את איכות חייו.
פנו עוד היום למומחי מרפאת בר מדיקס העוסקים במלאכת מימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויות רפואיות, פגשו רופא שייבחן את המסמכים הרפואיים ויסייע לפנות לגופים המתאימים לצורך מימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויות רפואיות.
מומחי ברמדיקס עומדים לרשותכם כבר למעלה מ- 18 שנים ומתמחים במיצוי זכויות רפואיות. לצורך בדיקת זכאותך למימוש זכויות רפואיות אל מול הגורמים השונים ללא תמורה בוא לפגוש את הרופא והצוות המקצועי המיומן והמנוסה שלנו וכל זאת – לצורך מימוש ומיצוי זכויותיך הרפואיות.

ברמדיקס מומחים ובעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים 
בתחום מימוש זכויות רפואיות
ומיצוי זכויות רפואיות לחולים ונפגעים
אנא דברו איתנו עוד היום להבטחת זכויותיכם הרפואיות

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *