מימוש זכויות רפואיות במקרה של שלבקת חוגרת

לצורך מימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אל מול המוסדות השונים: ביטוח לאומי, משרד הביטחון, חברות הביטוח ועוד במיקרים של "שלבקת חוגרת" חשוב לדעת ולהבין במה מדובר: "שלבקת חוגרת" הינה דלקת של עצב הנגרמת כתוצאה של זיהום מנגיף שמוצאו ממשפחת ה"הרפס" , לראשונה אנו נתקלים בנגיף ובוירוס המחולל אותו בתקופת הילדות במחלת "אבעבועות הרוח", כשהנגיף / הוירוס נשאר בגוף, רדום, כשהוירוס מתעורר ומתפרץ בפעם השניה , נגרמת מחלת ה"שלבקת חוגרת".

מהי שלבת חוגרת?

הנגיף ובשמו הלטיני "  VZV-"Varicella Zoster Virus ,  הינו מדבק ושכיח מאוד. רבים מאוד (יותר מ-90% מהאוכלוסייה), נחשפים לוירוס הזה, והמחלה יכול ותתפרץ אצל כל מי שאכן נחשף לנגיף בעבר.
המחקרים מראים כי כ-30% מאלו שנחשפו בעבר לנגיף יפתחו את ה"שלבקת החוגרת" והסיכון הולך וגדל עם הגיל או בהמצאות מחלות אחרות בגוף כגון חולים במחלה ממארת המטולוגית, מדוכאי חיסון, מושתלי מוח עצם, חולים באיידס ועוד. הגורם השכיח להתפרצות המחלה הינה ההיחלשות והירידה ביכולת מערכת החיסון בגוף להתמודד מול נגיפים ווירוסים התוקפים את הגוף דבר שכיח ככל שגילנו עולה.
למעשה לא ניתן כיום באמצעים הקיימים לנחש מי יחלה במחלה או אצל מי יתפרץ ויתעורר הנגיף וכמה פעמים הדבר יקרה, כן ניתן לחסן (ההתוויה תהיה בדרך כלל מעל גיל 50),במגבלות רבות התלויות במצב הגופני של האדם אולם המחקרים מראים כי החיסון יכול להפחית את הפגיעה מהמחלה ב-עד 50-60%.
גילוי בזמן של "שלבקת חוגרת"יכול להציל חיי חולה או נפגע ולשפר את היכולת למימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אל מול הגופים השונים כגון: המוסד לביטוח לאומי , משרד הביטחון, חברות הביטוח וכו', להלן רשימת הסימנים להופעת המחלה: 
• כאב ראש
• חום
• צריבה וכאב מקומי
• רגישות מקומית בעור
• פריחה ושלפוחיות
• כאב באזור הפריחה (ראש, פנים, חזה, בטן, גב, ידיים, רגליים).

מהלך המחלה – שלבת חוגרת:

תחילה יופיעו כאבי הראש והחום, לאחר מכן הצריבה והכאב בצד אחד של הגוף ואחר כך לעיתים גם בצד השני, תופיע הפריחה והשלפוחיות והאזור יהיה מגורה ורגיש מאוד מלווה בכאב באזורים הנגועים. השלפוחיות בדרך כלל נעלמות בתוך מספר שבועות ומשאירות צלקות קטנות, הכאב גם הוא יעלם עם היעלמות השלפוחיות, אצל חולים מבוגרים וביעקר הקשישים שבהם יכול והכאב ימשך תקופה ארוכה הרבה יותר ואפילו שנים…הכאב המתמשך הזה מופיעה בצורת התקפים ומרגיש כמו כוויה / שריפה. מגע במקום הפגוע אפילו לבישת בגד או רחצה יכול ויחמיר את עוצמת הכאב.
איכות החיים של החולים במחלה נפגעת מאוד ונגרם קושי יום יומי בגלל האמור, חשיבות רבה נוגעת במצב שכזה ולפעול לצורך מימוש זכויות או מיצוי זכויות החולים אל מול המוסדות השונים כגון המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, משרד הביטחון וכדו'.

לעיתים התוצאה של המחלה הינו אובדן היכולת לעבוד ולהתפרנס לאורך תקופות ארוכות וכדאי וחשוב לפנות למרפאות בר מדיקס העוסקות במימוש זכויות רפואיות ובמיצוי זכויות רפואיות אל מול גופים אלו תוך בדיקה מקצועית האם מתקיימת זכאות לחולה, הכנת תיק רפואי מסודר ופניה למוסדות המתאימים לצורך מקסום הזכויות המגיעות לחולה. 

סיבוכים אפשריים של ה"שלבקת חוגרת":

• זיהום חיידקי של השלפוחיות, בדרך כלל טיפול אנטיביוטי מקומי או כללי יטפל בבעיה.
• פגיעה באזור הפנים, לעיתים תהיינה פגיעות בעיניים ובאוזניים.
• דיכאון וחרדה הנובעים מהתקפי הכאב לאורך זמן, מחייב ליתים טיפול פסיכולוגי / פסיכיאטרי.
חשוב לדעת כי ה"שלבקת חוגרת" הינה בעלת פוטנציאל הדבקה נמוך יחסית, שמירה על הגיינה, רחצת ידיים וכדו' מספיקה.
הטיפול במחלת ה "שלהבת חוגרת":
• טיפול תרופתי, כללי ומקומי.
• תמיכה פסיכולוגית / פסיכיאטרית.
• לאחרונה נמצא כי הטיפול בקנאביס יכול להפחית משמעותית את הכאב .

בדוק זכאותך לקצבת נכות באם חלית ב"שלבקת חוגרת" , פנה לבעלי ניסיון לצורך מימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויות רפואיות הנובעות ממחלתך ובעיקר באם המחלה מתמשכת, נשמח לעמוד לשירותך במרפאות בר מדיקס לייעוץ ראשוני ללא התחייבות או תשלום מצדך.

מומחי ברמדיקס מתמחים בסיוע לנפגעים כבר למעלה מ- 18 שנים במיצוי זכויות רפואיות. לצורך בדיקת זכאותך למימוש זכויות רפואיות אל מול הגורמים השונים ללא תמורה צור קשר ובוא אלינו לפגוש את הרופא והצוות המקצועי, המיומן והמנוסה שלנו וכל זאת – לצורך מימוש ומיצוי זכויותיך הרפואיות.

ברמדיקס מומחים ובעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום מימוש זכויות הרפואיות
ומיצוי זכויות רפואיות לחולים ונפגעים. אנא דברו איתנו להבטחת זכויותיכם הרפואיות

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *