מימוש זכויות רפואיות בשל הפרעות נירולוגיות-מחלות אוטו-אימוניות

מחלות נירולוגיות הן מחלות הנוגעות למערכת העצבים המרכזית בגוף חולים במחלות נירולוגיות ומחלות הקשורות למערכת עצבים זכאים למימוש זכויות רפואיות ולמיצוי זכויות רפואיות אל מול המוסדות השונים כגון הביטוח הלאומי, משרד הביטחון, וחברות הביטוח על שלל הביטוחים הקיימים בשוק כיום, ביטוחי הבריאות , אובדן כושר עבודה, תאונות אישיות, מחלות קשות ועוד.

הפרעות נירולוגיות הן הפרעות המשפיעות לרעה על התפקוד של מערכת העצבים במרכזית בגוף המתרכזת בעיקר במוח, במוח הקטן, בגזע המוח, ובחוט השדרה הנמצא בעמוד השדרה.

המחלות הנירולוגיות מתחלקות לכמה קבוצות ובין המוכרות שבהן:

טרשת נפוצה, פרקינסון, אפילפסיה, שבץ מוחי ועוד.

לצורך מימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויות רפואיות חשוב לדעת

מהן המחלות האוטו-אימוניות של השרירים. הן נגרמות בד"כ מכך שהמערכת החיסונית של הגוף תוקפת מרכיבים שונים בגוף, ודוגמאות לכך הן הטרשת הנפוצה,  פולימיוזיס ואחרות. החולים במחלות האוט-אימוניות זכאים למימוש זכויות ולמיצוי זכויות בביטוח הלאומי ובמשרד הבריאות בהתאם למצבם הפיזי ובעיקר התפקודי וישנם כמה מסלולים למיצוי זכויות של חולים אלו, כמו קצבאות נכות, ניידות , שירותים מיוחדים ועוד.

כדי לממש את הזכויות המגיעות לחולים והנפגעים במחלות אלו ובכלל חשוב לפנות למי שאמון על המלאכה,כמו מרפאות בר מדיקס העוסקות בתחום מימוש הזכויות הרפואיות ומיצוי הזכויות הרפואיות לחולים ונפגעים כבר למעלה מ- 18 שנה.

בקבוצת המחלות יש גם את המחלות הפוגעות ביכולת ובהפרעה לתנועה, הביטוי לתופעות אלו רבות וביניהן: רעד, נוקשות של השרירים, תנועות בלתי רצוניות, טיקים ועוד. בין המחלות הללו נמצא את מחלת הפרקינסון .

קבוצה נוספת היא קבוצת המחלות בהן יש פגיעה במערכת החשמלית במוח שגורמת לאובדן הכרה, פרכוסים,בלבול ועוד כמו האפילפסיה לצורותיה השונות.

אירוע מוחי יכול ויגרם גם בגלל בעיה בכלי הדם במוח, חסימה, דימום, קריש דם, טרשת עורקים,  מפרצת וכדו'.

בין הפגיעות הנירולוגיות אפשר למצוא מחלות מטבוליות, גנטיות, ניווניות. מחלה ידועה שמופיעה כסיבוך של חולי סכרת היא ה"נירופתיה" ברגליים, אותה תחושה של שריפה, נימול, נרמול וכדו' שנגרמות כתוצאה מהפגיעה בכלי הדם…

נמצא גם את קבוצת המחלות או ההפרעות הקשורות ל"קשב וריכוז", הפרעות זכרון, הפרעות בדיבור, הפרעות בשיפוט ובתפיסת המרחב ועוד.

ונסיים בקבוצה האחרונה והכל כך שכיחה ה"מיגרנות" , אותם כאבי ראש נוראיים שגורמים לכאב וסבל רב ולתופעות נוספות (במקרים הקשים יותר) של בחילות והקאות, חוסר היכולת לתפקד, כאב מאור ועוד.

חלק נכבד מהפגיעות והמחלות המתוארות בכתבה הינן כאלו שהחולים יכולים לדרוש מימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויות רפואיות שלהם מהמוסדות השונים.

אנו במרפאות בר מדיקס עוסקים במלאכה כבר יותר מ-18 שנה, בצוות של ברמדיקס רופאים מומחים בעלי נסיון מצטבר של עשרות שנים העושים ככל יכולתם לצורך מיקסום זכויות רפואיות של החולים.

מכיוון שחשוב מאוד להגיש תיק רפואי מסודר ומסוכם בצורה מקצועית לצורך מימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויות רפואיות, וכשמדובר בפגיעה בעבודה (כאלו בינינו שעובדים עם חומרים מסוכנים שגם להן לעיתים השפעה על מערכת העצבים..!)צריך להראות את הקשר הסיבתי בין סביבת העבודה, מקצועו של החולה או הנפגע לתוצאה הרפואית, חשוב לדעת ולוודא כי סיכום זה נעשה ע"י רופא,(כדאי לכם גם לפגוש אותו לאורך ההליך.. מכיוון שמדובר לכל אורך הדרך בהליך רפואי ולא משפטי.

אם נתקלתם באחת או יותר מהתופעות הרשומות בהמשך או ישנם כאבים לא מוכרים כמתואר למעלה, כדאי מאוד להתייעץ עם רופא מומחה קודם לכל, לאחר האבחנה אפשר לטפל בסוגית מימוש הזכויות הרפואיות ומיצוי הזכויות הרפואיות המגיעות לכם.

שימו לב ל-:

 • סחרחורות,
 •  חולשה בשרירים,
 • כאבים בגפיים המרגישים כמו דקירות, זרם, חום/שריפה.
 •  הפרעות בהליכה,
 • חוסר יציבות,
 •  כאבי ראש,
 •  פגיעה בראיה(שאיננה מחלת עיניים..),
 •  פגיעה בדיבור,
 • טיקים ותנועות בלתי רצוניות,
 • הפרעה ופגיעה בזיכרון, פגיעה וירידה בתפקוד המנטלי,
 •  פגיעה בשליטה על הסוגרים שאיננה בעיה אורולוגית או אחרת.

פנו עוד היום למומחים של "ברמדיקס" וקבלו ייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות וללא עלות !


ברמדיקס מומחים ובעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים 
בתחום מימוש זכויות הרפואיות
ומיצוי זכויות רפואיות לחולים ונפגעים
אנא דברו איתנו להבטחת זכויותיכם הרפואיות

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *