מימוש זכויות רפואיות בשל כאבי בטן-תסמונת המעי הרגיז

כאבי בטן אחת מהתחושות שרבים מאתנו חווים אותה פעמים רבות כל כך במהלך חיינו, הינן סימן למחלה, פגיעה, תסמונת, ולעיתים סתם וירוס שתקף את גופינו ונעלם כפי שבא. בסדרת המאמרים הקרובה

נסקור בקצרה ובכל מאמר בנפרד תסמונת, מחלה, או פגיעה שמאופיינים בכאבי בטן ולעיתים גם בתופעות וסימנים נוספים שבגינן חשוב לבדוק את זכאותכם למימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויות רפואיות מול הגורמים הבאים: ביטוח לאומי, משרד הביטחון, חברות הביטוח וכו'.
תסמונת המעי הרגיז או בשמה הלטיני-רפואי Lrritable Bowel Syndrome , מאופיינת בכאבי בטן כרוניים ומתמשכים, כאבי בטן עוויתיים, שינויים בהרגלי היציאה (צואה-רכה / שלשלול או עצירות), חוסר נוחות, נפיחות או מלאות הבטן ועוד.
על פי המחקרים התסמונת מופיעה בשכיחות רבה עד פי 3 אצל נשים לעומת גברים לעיתים יתלוו לתסמינים הקשורים במערכת העיכול כפי שפירטנו גם כאבי גב, כאבי ראש, הפרעות במערכת השתן ועוד.

מימוש זכויות רפואיות בשל כאבי בטן

חלק מהנשים ידווחו על החמרת התופעה לפני ואחרי המחזור החודשי, בדרך כלל הכאב מופיע ביום ופחות בשעות הלילה אם כי קימה בגלל תחושת אי הנוחות מתוך השינה מדווחת בספרות, יציאות או שחרור גזים מדווחים בדרך כלל כתחושה של הקלה בסימני התסמונת והכאב המתלווה אליה.
אין לתסמונת הסבר כדוגמת היווצרות דלקת או אחר שניתן למוצאו ולזהותו בבירור בבדיקת מעבדה ולמעשה לא קיים טיפול רפואי או תרופתי שיכול לרפא את החולה במחלה והסיבה המרכזית לקיומה של תסמונת המעי הרגיז למעשה אינו ידוע אם כי ישנם מספר הסברים ותאוריות המנסות לתת הסבר לתסמונת ועיקרה הקשר בין המוח למערכת העיכול והאינטראקציה המתקיימת ביניהם.

מימוש זכויות רפואיות – תקבלו את מה שמגיע לכם 

במרפאות בר מדיקס תקבל ייעוץ רפואי שאינו משפטי בכל האמור למצב הרפואי. נכין את התיק הרפואי שלך, נלווה אותך בתהליך, נעשה עבורך את כל ההליך על מנת שתוכלו למקסם את הזכויות הרפאויות שלך ומימוש הזכויות הרפואיות המגיעות לך על פי התקנות והחוק .
ישנם טיפולים כאלו ואחרים שיכולים להפחית את אי הנוחות והסימפטומים שפרטנו והם כוללים שינוי תזונה, תרופות להקלה על הסימפטומים או הכאב שמתלווה לעיתים, טיפול פסיכולוגי ועוד. בגלל שמדובר בתופעה הנצפית בבטן וסימניה יכול ויהיו דומים לסימני מחלות ותסמינים אחרים, חשוב מאוד לשלול מחלות אחרות שסימניהן דומים כמו מחלות מעי שונות, צליאק (רגישות לחומרים הנמצא בדגנים שונים כמו חיטה למשל), אי סבילות לחומרי מזון שונים כמו לקטוז (חומר הנמצא בחלב), קרוהן וכדו'.
תופעת המעי הרגיז הינה תופעה שנלווית לעיתים לתופעות או להפרעות אחרות, יכולה להיות בעצם סימן ל"בעיה אחרת" כמו למשל תסמין של לחץ נפשי ומתח וכדו'.
הסובלים מתסמונת המעי הרגיז, חשוב ונכון שיפנו לאבחון המחלה והסובב לה ומכיוון שהתסמונת מפריעה במקרים כאלה ואחרים לתפקוד היום יומי של החולה וכדאי ונכון לבחון את זכאותו של החולה במחלה למימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אל מול הגופים השונים האמונים על הדבר כגון המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון, חברות הביטוח השונות ועוד. 

במרפאות בר מדיקס מסייעים לזקוקים למימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אל מול הגופים השונים בדרך מקצועית ועם ניסיון רב שנים בתחום, הייעוץ הראשוני אינו כרוך בתשלום או בהתחייבות הפונה לקבלת השירות מהמרפאות ומיועד לסייע לו ולבדוק האם אכן יכול ומגיע לו מימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות מהגופים השונים.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *