סרטן השד והטיפולים המוצעים כיום

סרטן השד הוא אחד מסוגי הסרטן הרבים. הוא מתחיל כגושים לא כואבים, ואולי אפילו לא מורגשים בשד, אך עלול לשלוח גרורות ותאים סרטניים לאיברים נוספים בגוף דרך מחזור הדם ובלוטות הלימפה. קבוצת הסיכון העיקרית היא נשים מעל גיל 50 והמחלה שכיחה פחות אצל נשים צעירות יותר. בשלבים הראשונים של המחלה אמנם קיימים תאים סרטניים אך בשלב הזה עדיין לא נשלחות גרורות לאיברים אחרים,

ולכן בדרך כלל בשלב הראשוני נהוג לכרות את הגידול. בנוסף, השד אינו מהווה על פי הרפואה איבר חיוני להישרדות וקיום מערכות גוף אחרות ולכן מומלץ לכרות את הגידול לפני שיפגע באיבר נוסף.

איך משתנים החיים לאחר גילוי סרטן השד?

חשוב מאד לציין את חשיבות הגילוי המוקדם כשמדובר בסוג זה של סרטן. אחוזי ההחלמה גבוהים, גם אם מדובר בתקופת אי נעימות רבה. ישנם כמה רבדים בחיי היומיום המושפעים מהמחלה: ראשית – התחום הפיזי והגופני – הגוף חולה ולכן ישנם כאבים, יש תחושה של חולשה ועייפות ואם החולה גם נוטלת תרופות, הרי שיכולות להיות להן תופעות לוואי לא נעימות. אם מדובר באישה עובדת, ישנן תקופות שאינה יכולה לעבוד או אפילו לתפקד בצורה מלאה בבית שלה ועליה להיעזר בקרוב משפחה או מכר לשם ביצוע מטלות פשוטות. בנוסף, קיימת התמודדות נשית, רגשית ופסיכולוגית עם הגילוי של סרטן השד. החיים בצל המחלה, תוך חשש מתמיד להחמרה במצב עד כדי אובדן החיים אינם סיטואציה פשוטה כלל וכלל.

זכויות והקלות להן זכאיות החולות בסרטן השד

חולה הזקוקה לטיפולי כימותרפיה, לדוגמא, מוגנת על פי החוק מפני פיטורין חד צדדיים ממקום עבודתה, ואסור למעביד לפטר אותה, גם אם היא נעדרת באופן תדיר. בדרגות מסוימות של סרטן השד ניתן לבקש מהמוסד לביטוח לאומי להיות מוכרת כנכה, על כל המשתמע מכך – קבלת קצבת נכות, זכאות לתו חניית נכה, בקשה לבדיקת וועדה רפואית האם היא זכאית לאחוזי נכות ועוד. הנני ממליץ לראות את הסרטון בנוגע לזכויות חולת סרטן השד באתר בר מדיקס.

חברת בר מדיקס מתגייסת לעזרת חולות בסרטן השד

לא לכולם קל לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי החוק. בנוסף, הזכאויות לעיתים כוללות סייגים וסעיפים שונים שלאדם מן השורה קשה להבין ולרדת לעומקם. חברת בר מדיקס מציעה שירותי ייעוץ וליווי עבור החולים ובני משפחותיהם בתהליך הארוך מול המוסד לביטוח לאומי ושירותי הרווחה. חולה המעוניין לשפר את סיכוייו לקבל אחוזי נכות וקשה לו להתמודד לבדו מול חוקי הביטוח הלאומי, מוזמן לפנות אל חברת בר מדיקס, שם עומדים לרשותו רופאים עם ניסיון רב בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי שישמחו ללוות אותו ולסייע לו בהכנת תיקו הרפואי אל מול מוסדות המדינה ולהשיג עבורו את מירב ההקלות והזכויות.

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ חינם עם מומחי ברמדיקס – התקשרו עכשיו!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *