תאונות עבודה – מחלות מקצוע – פגיעה בעבודה – כדאי לדעת

בהמשך למאמר ה"כללי" בנושא תאונות עבודה, פגיעות בעבודה, מחלות מקצוע, נפרט במאמר זה את הדברים שחשוב לדעת כדי להצליח במהלך של מימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אל מול הגופים האמונים על מתן סיוע או פיצוי כספי במצב של פגיעה בעבודה, תאונת עבודה או מחלת מקצוע  כמו המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון וחברות הביטוח השונות אם בביטוח אובדן כושר עבודה או בביטוח תאונות אישות, מחלות קשות ועוד.


הדבר הראשון והחשוב לצורך קביעת אירוע כפגיעה בעבודה הינו הדיווח והתיעוד הרפואי הראשוני שצריך להיעשות מוקדם ובסמוך לקרות האירוע, במקרים מסוימים כמו למשל במצב רפואי כמו "בקע" או "הרניה" שבו יש שבר בשריר הבטן (יכול להיות במקומות שונים), לאחר אירוע של הרמת משא כבד וכו' במידה והדיווח לא יהיה מידי יהיה קשה ביותר עד בלתי אפשרי לתבוע את הגופים האמורים לצורך מימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות.

פגיעה בעבודה – דיווח למעסיק 

הדבר השני ומקביל בחשיבתו לתיעוד הרפואי המידי הינו הדיווח למעסיק ורישום האירוע / הפגיעה אצל המעסיק, גם כאן אי דיווח למעסיק עלול לפגוע בהליך ובמימוש הזכויות הרפואיות או מיצוי זכויות רפואיות.
במידה וקרה אירוע מכונן דהיינו אירוע יוצא דופן במהלך העבודה כמו למשל הרמת משא כבד למי שאינו מורגל בכך במסגרת שיגרת העבודה שלו והפעולה איננה חלק מתפקידו היום יומי בעבודה, חשוב מאוד לתעד ולדווח על האירוע למעסיק ולרופא המטפל סמוך ככל האפשר לקרות האירוע.
עדים לאירוע יכולים לגבות במידת הצורך מהימנותה של התביעה, רצוי תיעוד בזמן אמת או כאמור בסמוך ככל האפשר למועד קרות האירוע.
צריך וחשוב לזכור כי הדיווח והדרישה למיצוי זכויות רפואיות או למימוש זכויות רפואיות צריך להיעשות בתוך 12 חודשים מקרות הפגיעה / פציעה, לאחר מכן יקזז המוסד לביטוח לאומי מתוך התשלומים של התובע את החלק היחסי בגלל האיחור בהגשת התביעה ועד לדחייתה לחלוטין.
חשוב מאוד לדאוג כי הרופא או הצוות הרפואי שטיפל בנפגע / פציעה, יציין במסמך ובסיכום הרפואי כי הדבר קרה בעבודה או בדרך אליה או ממנה וכל פרט אפשרי שייקשר בין האירוע לבין עבודתו של הנפגע.

טפסים חשובים – תאונת עבודה

חשוב וצריך למלא את הטפסים הנדרשים על ידי המוסד לביטוח הלאומי לצורך מימוש הזכויות הרפואיות או מיצוי הזכויות הרפואיות כגון: טופס לנפגעי עבודה, טופס 250, טופס 211 ועוד.
שמור כל קבלה, הוצאה, הקשורה בפגיעה / פציעה, מכשור או כלי עזר שנדרשו לצורך הטיפול הרפואי, הוצאות נסיעה וכדו', לאחר ההכרה בתביעתך חלק מההוצאות יוחזר לך.
חשוב מאוד להתייעץ עם מומחים ובעלי ניסיון בתחום קרוב ככל האפשר לקרות האירוע וזאת לצורך מקסום האפשרויות למימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויות רפואיות מלא ככל האפשר.
האפשרויות הגלומות במימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות הינו רב החל מ"דמי פגיעה", "נכות זמנית" ובעקבותיה תשלום קצבת נכות זמנית, "נכות קבועה" ובעקבותיה תשלום גמלה חודשית או פיצוי חד פעמי, "ניידות" וקצבת ניידות, "אי כושר עבודה", "שיקום מקצועי" , "פיצוי כספי חד פעמי", "גמלה חודשית" ועוד.
במרפאות בר מדיקס עוסקים בנושאים סיוע או פיצוי כספי במצב של פגיעה בעבודה, תאונת עבודה או מחלת מקצוע כבר כ- 18 שנים, בוא לפגוש ולהתייעץ אתנו ללא התחייבות וללא תשלום, אנו עושים זאת כשירות לציבור ויעידו עשרות אלפי הלקוחות שקיבלו ייעוץ ושירות על רמת המקצועיות של מרפאות בר מדיקס, פנה אלינו עוד היום.

בנושא תאונות עבודה, פגיעות בעבודה, מחלות מקצוע דברו איתנו!
המומחים של ברמדיקס יעניקו לכם שירות מקצועי ויעיל עוד היום למימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויותכם הרפואיות. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *