תאונת עבודה או פגיעה בעבודה – כל מה שחשוב לדעת

תקנות הביטוח הלאומי והחוק מגדירים כ"תאונת עבודה" ו"פגיעה בעבודה" את אותם מקרים בהם העובד חלה, נפצע, נפגע בעבודה, כתוצאה מהעבודה, בדרכו לעבודה או ממנה, במהלך העבודה, בשימוש בכלי העבודה לצורך עבודתו, בסביבת העבודה, מחומרי העבודה ועוד.

בהגדרת תאונת עבודה ופגיעה בעבודה נכללות גם "מחלת מקצוע", אותן מחלות שנגרמות עקב ובמהלך העבודה, בשימוש בכלי העבודה פיזיים או גופניים  כמולמשל צרידות בגלל שימוש במיתרי הקול ככלי עבודה אצל בעלי מקצועות שונים כמו מורים/ זמרים טלפניות וכדו'), מסביבת העבודה, כגון חומרים כימיים ואחרים, מחומרי העבודה וכלי העבודה של בעלי מקצועות שונים ועל כך במאמר נפרד.
גם השתתפות העובד באירוע שאורגן על ידי מקום העבודה, השתלמות, השתתפות בקורס, בלימודים, יום כיף, טיול וכדו' ובהם חלה, נפצע או נפגע העובד, הינם במסגרת אירועים שיכול ויחשבו כ"תאונת עבודה" או "פגיעה בעבודה".

תאונת עבודה או "פגיעה בעבודה" 

החשיבות הגדולה בהגדרה נכונה של הפגיעה/ פציעה או מחלה כ"תאונת עבודה" או כ"פגיעה בעבודה" הינה לצורך הליך מימוש זכויות רפואיות או הליך של מיצוי זכויות רפואיות אל מול הגורמים הרלוונטיים המפצים את העובד עקב המחלה / הפגיעה / הפציעה בעבודה ובהם המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון וחברות הביטוח.
לצורך הגדרת "מחלת מקצוע" או "פגיעה בעבודה" או "תאונת עבודה", יש לעמוד בכמה מבחנים אותם קבע החוק, אי עמידה במבחנים אלו ישללו מהעובד את הזכויות הרפואיות המגיעות לו ויפגעו בסיכויו להצליח בתהליך של מימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות שמשמעותן עזרה כספית או פיצוי כספי שיכול להקל על איכות חייו של העובד שייתכן שבעקבות תאונת עבודה והפציעה / פגיעה / מחלה אינו יכול להמשיך ולפרנס את עצמו ומשפחתו לאורך זמן כזה או אחר, או שלא יכול להמשיך ולעסוק במקצועו ובתחום התמחותו לפני הפגיעה / הפציעה או המחלה.
רצוי מאוד להתייעץ עם מומחים לנושא, חשוב לזכור כי תביעה למימוש זכויות רפואיות או למיצוי זכויות רפואיות עקב תאונת עבודה או פגיעה בעבודה, מחלת מקצוע וכדו' הינן תביעות רפואיות ולא משפטיות ככל שמדובר בתביעה למימוש זכויות רפואיות או מיצוי זכויות רפואיות אל מול הגופים שהזכרנו כבר קודם כמו המוסד לביטוח לאומי או חברות הביטוח.
התביעות מתנהלות אל מול הוועדות רפואיות של המוסדות האמורים בהם יושבים רופאים ודנים בפגיעה / מחלה / פציעה של העובד בשל תאונת עבודה או פגיעה בעבודה.
חשוב מאוד להגיע לוועדה הרפואית בשל תאונת עבודה או פגיעה בעבודה כשהתיק הרפואי מאורגן כהלכה, חוות דעת או סיכומים רפואיים מקצועיים נמצאים בתיק, העובד מודע להליך ומוכן לקראתו ועוד.
הליך מקצועי יחסוך זמן יקר וחשוב וגם כך מדובר בהליכים שאורכים זמן רב, הליך מקצועי יכול ויחסוך גם כסף רב, ריצות סרק ויכול וישפר את סיכויי ההצלחה במימוש הזכויות הרפואיות או מיצוי הזכויות הרפואיות בצורה ניכרת.

במרפאות בר מדיקס עוסקים בתחום ומסייעים לנפגעי תאונת עבודה בתהליך מתחילתו ועד סופו מזה כ- 18 שנים. הייעוץ הראשוני לצורך בחינת ההיתכנות להגשת התביעה הרפואית למיצוי זכויות רפואיות או למימוש זכויות רפואיות והסיכויים להצלחתה בשל תאונת עבודה או פגיעה בעבודה נעשים כשירות לציבור ללא תמורה או התחייבות של הפונה.

ברמדיקס מומחים ובעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום מימוש זכויות הרפואיות ומיצוי זכויות רפואיות לחולים ונפגעים

אנא דברו איתנו להבטחת זכויותיכם הרפואיות

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *