נפגעת בעבודה ? נפצעת בדרך לעבודה ?

ביטוח נפגעי עבודה / תאונות עבודה של הביטוח הלאומי נועד לפצות על פגיעה בעבודה (כגון תאונות עבודה)  שהביאה לאבדן שכר או הכנסה, וכן לפצות את הנפגע על הנזק הרפואי שנגרם לו . תאונות עבודה הינן תאונות שאירעו לשכיר תוך כדי ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו, או תאונות שאירעו למבוטח עצמאי תוך כדי ועקב עיסוקו במשלח ידו . 

מחלת מקצוע היא מחלה שקרתה עקב העבודה. כדי להיות מוכרת היא חייבת להופיע ברשימת מחלות המקצוע שמפרסם המוסד לביטוח לאומי. לדוגמא: עובד שכיר או עצמאי העובד בסביבת עבודה עם רעש בעוצמה רבה, ליקוי השמיעה ממנו הוא סובל, יכול שיחשב כמחלת מקצוע . למרות שמחלות רבות לא מופיעות ברשימת מחלות המקצוע, עדיין אנו יכולים במקרים רבים לבצע קשר סיבתי בין הופעת מחלה לתנאי עבודה או לשימוש בחומרים שונים תוך כדי עבודה. 

מה חשוב לדעת בכל הקשור למחלות מקצוע או תאונות עבודה ?

ישנם כללים רבים הנוגעים לפגיעות בעבודה – תאונות עבודה , מחלות מקצוע ולזכויות הנובעות מהן אולם יש כמה כללי בסיס שכדאי לשים לב אליהם :
הזכות לקבל פיצוי או טיפול מתיישנת במהירות ולכן במקרה של תאונות עבודה יש לפנות לרופא בהקדם האפשרי .
יש להקפיד שהרופא יתעד את אופן הפגיעה כך שיופיעו המילים "נפגע בעבודה"
הזכויות נקבעות בזמן ההופעה בפני הוועדה הרפואית. ההופעה בפני הוועדה אורכת דקות ספורות. במהלכה נבדקים הנתונים המתועדים בתיק הרפואי וניתנת לנפגע הזדמנות קצרה להציג את ענייניו. על הפונה להיות מוכן להופעה זו .
חשוב לוודא שהמסמכים הרפואיים מתעדים את הפגיעה .
קיימים מספר מסלולים לקבלת הזכויות ולכן מומלץ לקבל יעוץ מקצועי כדי להחליט על הדרך הטובה והנכונה ביותר עבור הפונה .
מדוע חשוב לקבל הכרה של הביטוח הלאומי בפגיעת תאונות עבודה או מחלות מקצוע ? 

פגיעות של תאונות עבודה עשויות לתת לנפגע פיצוי גבוה יותר מזה שינתן לאותה פגיעה בנסיבות שאינן קשורות לעבודה. אין זה נכון תמיד: חשוב להתייעץ עם מומחה ולדון בכל מקרה לגופו. בדרך כלל, אותה המחלה (למשל: מחלת לב), אם תוכר כפגיעה מעבודה, תזכה את הנפגע בפיצוי שעשוי להיות פי שניים או יותר אילו סווגה כנכות כללית. הכרה בזכויות של נפגע מעבודה תלויה בגורמים רבים . לא רק נסיבות הפגיעה או התחלואה משפיעות, אלא גם מצבו של החולה לפני הפגיעה ולאחריה . 

מה בר מדיקס תעשה בשבילך ? 

הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי והמוסדות האחרים הינן מעין משפטיות ומאוישות על ידי רופאים. אנחנו בבר מדיקס מאמינים שכל מילה קובעת. כל מילה קובעת אם נכות תוכר כפגיעה מעבודה, וכן מה יהיה היקף הנכות עקב תאונות עבודה או מחלות מקצוע שתקבע הוועדה הרפואית. ניהול התיק באופן מקצועי וכן השימוש בשפה שרופאים מבינים – הוא בעל חשיבות עצומה . 
חשוב לזכור כי עומדות בפניך דקות ספורות בלבד להצגת מצבך הרפואי, ושיש לך הזדמנות קצרה לנסות לקבל את מה שמגיע לך. כל מילה קובעת. הפניה לוועדה צריכה להתבצע תוך שימוש בשפה רפואית ובמונחים מקצועיים- גם אם קיבלת טיפול מקצועי מרופאך האישי, סביר להניח כי התיק הרפואי שלך לא יתאר את מצבך בשפה המתאימה ובאופן אשר יוכיח את אמיתות טענותייך בפני הוועדה .

  • בבר מדיקס רופא יסכם את מצבך הרפואי, כחלק מבניית התיק הרפואי המוצג בפני הוועדה הרפואית .
  • בבר מדיקס נעזור לך בבניית תיק המציג באופן מקצועי ומדויק את מכלול המסמכים הרפואיים .
  • בבר מדיקס, חשוב לא פחות, נכין אותך כדי שתציג לפני הוועדה באופן ברור וממצה את מצבך הרפואי והתפקודי .
  • בבר מדיקס – מרפאה למימוש זכויות רפואיות נדאג שתזכה לטיפול צודק ומהיר מהמוסדות הרלוונטיים .
  • נצייד אותך במידע רלבנטי אודות הכרה בפגיעה כתאונה במסגרת תאונות עבודה או הכרה במחלה כמחלת מקצוע .

צור איתנו קשר בטלפון ובוא לפגישת ייעוץ חינם ללא כל התחייבות מצידך .