תסמונת אספרגר ואיך חיים איתה

תסמונת אספרגר היא אחת מתסמונות האוטיזם והיא מאופיינת בעיכובים בהתפתחות. תסמונת האספרגר שונה מתסמונות אוטיזם אחרות בכך שהלקויות שבה באות לידי ביטוי בתקשורת לא מילולית, כגון בסיטואציות חברתיות, הבעות פנים, אינטראקציה ריגשית ועוד. בניגוד לתסמונות אחרות, שמתפרצות בגילאים מאוחרים או שכלל אינן ניתנות לאיבחון,

את האספרגר ניתן לאבחן כבר בגיל הילדות המוקדם, ולפיכך ניתן כבר מגיל צעיר זה להיערך עם דרכי התמודדות של הילד ובני המשפחה הסובבים אותו. על פי הסטטיסטיקה, הלוקים בתסמונת זו הינם בעלי אינטליגנציה גבוהה מהממוצע.

קשיים והתמודדות עם תסמונת אספרגר

כשאומרים קשיים באינטראקציות חברתיות – אומרים הכל. זה הקושי המרכזי והגדול מכולם. הלוקים בתסמונת ניחנים בנאיביות וחוסר יכולות לקלוט ו/או להבין את רגשותיו של האחר. הם מתקשים ביצירת קשרים וחברויות וטועים בהבנת סיטואציות חברתיות מקובלות. לעיתים הם אף עלולים להגיב באופן שאינו מתאים לסיטואציה כי הם מבינים אותה בדרכם שלהם. בנוסף, הם עלולים להיצמד לתבניות חשיבה נוקשות ולא לדעת כיצד להתרכז בעיקר ולא בתפל. הם ניחנים, אמנם בזיכרון פנומנאלי מעולה, אך משתמשים בו בחוסר יעילות וזוכרים לשווא פרטים רבים ולא הכרחיים.
כאשר מדובר בילדים הלוקים בתסמונת, ילדים אלה לומדים בכיתות ובתי ספר רגילים וחלק מהרשויות המקומיות מעמידות לרשותם סייעות צמודות לחלק מיום הלימודים על מנת להקל עליהם את המשימות וכדי לשאוף לשלב אותם בצורה אופטימאלית ומיטבית במערכת החינוך הרגילה. בנוסף, זכאים הלוקים בתסמונת אספרגר להגיש בקשות להכיר להם אחוזי נכות חלקית דרך המוסד לביטוח לאומי. הורים יכולים להגיש בקשה לגמלת סיעוד במידה והילד שלהם לוקה בתסמונת. בנוסף, בחלק מהיישובים בארץ יכולים הלוקים באספרגר לקבל הטבות בתשלומי הארנונה. יש לזכור כי אחוזי הנכות ניתנים לפי הבעיות התפקודיות ולא בגלל המחלה גרידא.

חברת בר מדיקס מתגייסת לעזרה

לא לכולם קל לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי החוק. בנוסף, הזכאויות לעיתים כוללות סייגים וסעיפים שונים שלאדם מן השורה קשה להבין ולרדת לעומקם. חברת בר מדיקס מציעה שירותי ייעוץ וליווי עבור החולים ובני משפחותיהם בתהליך הארוך מול המוסד לביטוח לאומי ושירותי הרווחה. חולה המעוניין לשפר את סיכוייו לקבל אחוזי נכות וקשה לו להתמודד לבדו מול חוקי הביטוח הלאומי, מוזמן לפנות אל חברת בר מדיקס, שם עומדים לרשותו רופאים עם ניסיון רב בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי שישמחו ללוות אותו ולסייע לו בהכנת תיקו הרפואי אל מול מוסדות המדינה ולהשיג עבורו את מירב ההקלות והזכויות.

לפרטים נוספים – אנא דברו עם המומחים של ברמדיקס למימוש זכויות רפואיות ומיצוי זכויות רפואיות

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *